تبلیغاتتعیین سقف واردات دارویی با وجود مشابه داخلی/ داروهای بدون مشابه داخلی محدودیت واردات ندارند

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با اشاره به محدودیت واردات برخی دارو گفت: برای واردات دارویی که نمونه داخلی دارند سقف وارداتی تعیین شده است.

تعیین سقف واردات دارویی با وجود مشابه داخلی/ داروهای بدون مشابه داخلی محدودیت واردات ندارند

اکبر عبدالهی اصل، مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با تاکید بر افزایش تولید داروهای با کیفیت در کشور گفت: در چارچوب اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی برای حمایت از تولیدکنندگان دارو، برای واردات داروهایی که مشابه تولید داخلی دارند، محدودیت و سقف مشخصی تعیین شده است.

وی عنوان کرد: در نیمه دوم سال جاری وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستوری را مبنی بر ارائه تسهیلات بیشتر برای کمک به بیماران صادر کردند که این این دستور در حال اجرا است. 

عبداللهی افزود: برخی از شرکت های دارویی داخلی بیش از تسهیلات در نظر گرفته شده متقاضی واردات دارویی هستند که با مقاومت سازمان غذا و دارو مواجه شده و این موضوع موجب اعتراض آن ها شده است.

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با اشاره به واردات بدون محدودیت برخی داروها گفت: برای داروهایی که مشابه تولید داخل ندارند، محدودیت خاصی وجود نداشته و این داروها بدون هیچ مشکلی از گمرک ترخیص می شوند.

انتهای پیام/