تبلیغاتاگر در دسته 105 کیلوگرم وزنه‌بردار خوبی نداشتیم، از اوزان دیگر استفاده‌ می‌شد/ در ریو از شرایط قبل از انوشیروانی، ضربه خوردم

محمدرضا براری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص شرایط کنونی خود اظهار داشت: حدود یک ماه است تمریناتم را شروع کرده‌ام و منتظر آغاز اردو هستم تا آغاز خوبی در رقابت‌های جهانی و آسیایی داشته باشم.

وی با اشاره به صحبت‌های حسین توکلی مبنی بر اینکه بعد از المپیک 2000 سیدنی در دسته 105 کیلوگرمف وزنه‌بردار خوبی نداشته‌ایم، تصریح کرد:  ما بعد از المپیک 2000 سیدنی در این دسته محسن بیرانوند، نواب نصیرشلال و یکی دو وزنه بردار دیگر را داشتیم. خود من در جهانی 2013 مدال برنز گرفتم و در ازبکستان هم مدال طلا را کسب کردم. به نظر من حسین توکلی با این صحبت‌ها باید قانع شود چون در وزن 105 کیلوگرم، وزنه‌بردارانی داریم که مدال‌های آسیایی و جهانی را به ارمغان آورده‌اند و از کشورهای خارجی هم جذب‌شان نکرده‌ایم.

ملی‌پوش المپیکی وزنه‌برداری ایران ادامه داد: توکلی همچنین گفته که در این دسته وزنه‌بردار در حد المپیک نداریم. اگر اینگونه بود هیچ‌وقت به المپیک اعزام نمی‌شدم و فدراسیون و کادرفنی از اوزان دیگر در این رقابت استفاده می‌کردند.من در المپیک در حرکت یکضرب 186 و در حرکت دوضرب 220 کیلوگرم رکورد زدم که اگر وزنه 231 کیلویی را بالای سر می‌بردم به برنز مجموع دست پیدا می‌کردم.

براری خاطرنشان کرد: می‌توانم بگویم از شرایط قبل از آمدن سجاد انوشیروانی، ضربه خوردم. حتی من و بهادر مولایی با دکتر باقری صحبت کرده بودیم که اگر شرایط همینطور بماند، نمی‌توانیم ادامه بدهیم که بعد از مدتی انوشیروانی به عنوان سرمربی انتخاب شد و با حرف‌های او به تمرین برگشتم. در زمان توکلی وقتی که به اردو آمدم مقابل او و علی مرادی وزنه 190 و 230 کیلوگرم را به ترتیب در یکضرب و دوضرب مهار کردم اما در جریان اردو افت کردم. با آمدن انوشیروانی شرایطم بهتر شد که اگر زمان بیشتری هم داشتم در المپیک به مدال می‌رسیدم.

وزنه‌بردار دسته 105 کیلو گرم ایران در خصوص پیشنهادات کشورهای خارجی به حسین توکلی تصریح کرد: خیلی از این اتفاق خوشحال هستم چون توکلی از قهرمانان خوب ایران است. ما در اکثر رشته‌ها مربی در عرصه بین‌المللی داریم و با رفتن حسین توکلی به امارات یا کشورهای دیگر، وزنه‌برداری ایران پیشرفت قابل توجهی پیدا می‌کند.

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران در پایان گفت: وزنه‌برداری از نظر بودجه دچار مشکل است. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید به این رشته مدال‌آور کمک کنند تا بتوانیم بهترین نتایج در مسابقات مهمی که پیش رو داریم را از آن خود کنیم.

انتهای پیام/