تبلیغاتدستور کار این هفته مجلس؛ از لایحه برنامه ششم توسعه تا لایحه مربوط به نیروهای مسلح

دستور کار این هفته مجلس؛ از لایحه برنامه ششم توسعه تا لایحه مربوط به نیروهای مسلح

سیاست > مجلس - ایلنا نوشت:‌ دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی از روزشنبه ۱۱ الی چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۹۵ اعلام شد.

نمایندگان مجلس هفته آینده ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه برنامه ششم توسعه و گزارش کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مورد طرح استفساریه تبصره (۴) ماده (۵۲) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را دستور کار خود دارند.

همچنین کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران ارائه می‌دهد.

کمیسیون عمران نیز در مورد طرح استفساریه قانون اصلاح بند (ی) تبصره (۲) قانون بودجه سال۱۳۹۴ کل کشور و بند (هـ) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور به نمایندگان گزارش می‌دهد.

نمایندگان مجلس همچنین در صحن علنی مجلس گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیأت‌های انضباطی نیروهای مسلح را مورد بررسی قرار می‌دهند.

همچنین رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی آن و بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران از دیگر برنامه‌های نمایندگان در هفته آینده خواهد بود.

انتخاب اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی از دیگر مواردی است که در دستور کار نمایندگان در هفته آینده قرار دارد.
29213