تبلیغاتسرگذشت جالب درخت بنسای 391 ساله

وبسایت وی آر: بونسای چیست؟ بونسای، دارْسان یا درخت‌ریزه‌های ژاپنی هنرِ پرورشِ درختان و گیاهانی است که در اندازهٔ کوچک ایجاد می‌شوند. بونسای، درخت یا گیاهی است در گلدان و به‌صورتی پیرایش می‌شود که پاکوتاه شده و در سنینِ ۱۰۰ تا ۲۰۰ سالگی در حدود ۳۰ تا ۶۰ سانتی‌متر بلندی داشته باشد.

حکایت درخت ما

 سرگذشت جالب درخت بنسای ۳۹۱ ساله

این درخت در سال ۱۶۲۵ در هیروشیما ژاپن کاشته شد. با یک حساب سرانگشتی حدودا ۴۰۰ سال سن دارد (دقیقا ۳۹۱ سال). جالب اینکه این درخت در زمان حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و زمانی که بمب اتم ۱۴۰ هزار نفر را کشت، در سه کیلومتری محل بمب قرار داشت اما جان سالم بدر برد. جالب تر اینکه این درخت سال ها بعد بعنوان هدیه به کشوری داده می شود که بمب اتم را در هیروشیما انداخت.

درخت بونسای متعلق به آقای ماسارو یاماکی (Masaru Yamaki) است که در سال ۱۹۷۶ بعنوان هدیه به کشور آمریکا داده شد. این گیاه اکنون در باغ گیاه شناسی ملی آمریکا در واشنگتن (U.S. National Arboretum in Washington, D.C) نگهداری می شود.

جالب اینکه این درخت در زمان حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و زمانی که بمب اتم ۱۴۰ هزار نفر را کشت، در سه کیلومتری محل بمب قرار داشت اما جان سالم بدر برد. جالب تر اینکه این درخت سال ها بعد بعنوان هدیه به کشوری داده می شود که بمب اتم را در هیروشیما انداخت.

 سرگذشت جالب درخت بنسای ۳۹۱ ساله