تبلیغاتدانستنی های تغذیه ای هفته

در این هفته راجع به یک آنتی بیوتیک خانگی، 7 آنتی هیستامین طبیعی، تغذیه در کودکان بیش فعال، مواد غذایی پاکسازی کننده ریه ها، فواید سرکه سیب و نحوه ی مصرف آن، نوتلا و نکاتی درباره آن، دانه هایی که سالادها را مغذی تر می کنند و مواردی دیگر مطالبی را آوردیم.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

تغذیه سالم

آنتی بیوتیک خانگی با دو ترکیب ساده + روش تهیه
شما می توانید با دو ترکیب ساده یعنی زردچوبه و عسل یک آنتی بیوتیک خانگی بدون مواد افزودنی و ترکیبات شیمیایی ساخته و مصرف کنید. با ما باشید تا بیشتر با این نوع آنتی بیوتیک آشنایتان کنیم.

دانه هایی که سالادها را مغذی تر می کنند
تخمه ها و دانه ها تأثیر زیادی در سلامتی دارند. این دانه های کوچک برای دستگاه گوارش مفید هستند، اشتها را کنترل می کنند، حاوی میزان زیادی از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و چربی های مفید می باشند. توصیه می شود این دانه را به سالادها و غذاهایتان اضافه کنید و از خواص آن ها برای تقویت بدن استفاده نمایید.

7 آنتی هیستامین طبیعی برای کاهش آلرژی ها
آلرژی ها از واکنش سیستم ایمنی بدن در برابر عوامل خارجی مانند گرد و غبار و دیگر مواد آلرژی زا ناشی می شوند. در واقع آلرژی ها در اثر تولید پروتئینی به نام هیستامین بروز می کنند که باعث ایجاد علائمی مانند گرفتن بینی، عطسه یا خارش و غیره می شود.

برای افرادی که میوه تازه نمی خورند
میوه ها جزو مواد غذایی سالم و حاوی ویتامین ها و فیبرها و مواد معدنی مفید هستند. مصرف این مواد غذایی برای بدن لازم است. اما برخی افراد هستند که تمایلی به خوردن میوه تازه نشان نمی دهند. این افراد باید مواد غذایی دیگر را جایگزین کنند که در ادامه اشاره می شود.

تغذیه در کودکان بیش فعال: این ها را محدود کنید
با وجود آنکه داروهایی که برای کودکان بیش فعال استفاده می شود خطرناک نیستند اما می توان با رعایت کردن اصولی میزان داروهای مصرفی را کاهش داد و شرایط کودک را تحت کنترل درآورد. چون هیچ چیز جای شیوه های طبیعی و تغذیه درست را نمی گیرد.

5 ماده غذایی برای پاکسازی ریه ها
مصرف دخانیات، گرد و غبار، آلودگی هوا و غیره جزو عواملی هستند که سلامت ریه ها را به خطر می اندازند. فرقی نمی کند سیگاری باشید یا نه. امروزه ریه همه افراد در معرض ترکیبات شیمیایی قرار دارد.

کنترل اشتها با این مواد غذایی
برخی مواد غذایی در عین سالم بودن به خوبی اشتها را نیز کنترل کرده و شما را از پرخوری دور می کنند. توصیه می کنیم زمانی که گرسنگی به شما فشار می آورد این مواد غذایی را مصرف کنید تا معده تان به خوبی پر شود و بدنتان از دریافت چربی و قند زیاد در امان بماند.

مواد غذایی برای افزایش تمرکز در محل کار
اگر احساس می کنید تمرکزتان را از دست داده اید و مدتی است که نیم توانید با خیال راحت به کارهایتان برسید، در این مطلب چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز پیشنهاد می دهیم؛ با ما همراه باشید.

5 دوای سرطان در بشقاب های شما
بهترین راه درمان سرطان پیشگیری است. اگر در خانواده تان سابقه این بیماری را دارید، اگر یک بار این بیماری را شکست داده اید و اگر می خواهید از ابتلا به این بیماری در امان بمانید توجه ویژه ای به تغذیه تان داشته باشید. چون خداوند مواد غذایی مفیدی خلق کرده که خواص ضدسرطانی بالا دارند.

فواید غذا خوردن روی زمین و نکاتی در مورد آن
پشت میز غذا خوردن و یا سفره انداختن کدام بهتر است؟ این پرسش همواره در رابطه با آداب غذا خوردن مطرح می شود. در این مطلب به مزایای غذا خوردن روی زمین و نکاتی که باید در رابطه با آن رعایت کنید، می پردازیم؛ با ما همراه باشید...

فواید سرکه سیب و نحوه ی مصرف آن
سرکه سیب از تخمیر میوه سیب به دست می آید و به دلیل دارا بودن اسید استیک بالا رنگ و طعم آن شبیه این میوه است. سرکه سیب برای مقابله با دیابت، سرطان، مشکلات قلبی و میزان بالای کلسترول خون و اضافه وزن مفید است. در این مطلب به گوشه ای از خواص این سرکه می پردازیم. لطفاً با ما همراه باشید.

نوتلاخورها بخوانند
نوتلا صبحانه لذیذ میلیون ها کودک و بزرگسال در سرتاسر جهان است. این به اصطلاح شکلات صبحانه طرفداران و البته مخالفان زیادی دارد...


7 آنتی هیستامین طبیعی برای کاهش آلرژی ها

7 آنتی هیستامین طبیعی برای کاهش آلرژی ها

آنتی بیوتیک خانگی با دو ترکیب ساده + روش تهیه

آنتی بیوتیک خانگی با دو ترکیب ساده + روش تهیه

آنتی بیوتیک هایی که نیاز به تجویز پزشک ندارد (1)

آنتی بیوتیک هایی که نیاز به تجویز پزشک ندارد (1)

نوتلاخورها بخوانند

نوتلاخورها بخوانند