تبلیغاتبخشی از «سامانه موشکی باور 373» امروز در رزمایش استفاده شد

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به منطقه عمومی رزمایش، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) پس از پایان رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7، در جمع خبرنگاران با اشاره به روند برگزاری این رزمایش، گفت: هماهنگی و یکپارچگی در برگزاری این رزمایش عالی بود، البته ما نمی‌توانیم به خودمان نمره بدهیم، اما آنچه می‌توانیم بگوییم این است که این رزمایش در وسعتی معادل 496 هزار کیلومتر مربع برگزار شد و این یعنی وسعتی بیشتر از برخی کشورهای اروپایی است.

وی افزود: ما در بدترین شرایط آب‌ و هوایی و در حساس‌ترین نقطه و در جنوب کشور با بهترین سامانه‌ها توانستیم بهتر عملکرد را از خودمان نشان بدهیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه روحیه نیروهای انسانی در این رزمایش از همه بالاتر بود، اظهار داشت: ما در ماهشهر شلیک موشک داشتیم، حال اینکه آنجا دائما پروازهای مسافربری انجام شده و چندین کریدور در آسمان آنجاست، امروز هم که شلیک موشک در بوشهر بود، 7 – 8 کریدور پروازی از آسمان این منطقه عبور می‌کند، اما توانستیم همزمان با عبور و مرورها، شلیک‌ها را با موفقیت انجام داده و اهداف را در فاصله مختلف مورد اصابت قرار دهیم.

امیر اسماعیلی تصریح کرد: در این رزمایش ریز پرنده‌هایی که طول‌شان از طول موشک‌های شلیک شده کمتر بود، هدف قرار گرفتند و نشان داد که قرارگاه پدافند هوایی توانسته به نقاط خوبی برسد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر تست سامانه موشکی باور 373 علیه موشک بالستیک گفت: دستور رئیس‌جمهور درباره تست باور 373 مربوط به صنعت دفاعی بود، اما در کل زنجیره‌های مختلفی می‌توانند از این سامانه در بخش‌های مختلف استفاده کنند که امروز هم بخشی از باور 373 در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت.

انتهای پیام/