پاسخ ثبت احوال به ربیعی: شناسنامه بدهید،‌کارت ملی هوشمند بگیرید- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم ++ فارسی فان

سیف الله ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اظهارات علی ربیعی سخنگوی دولت درباره عدم صدور کارت ملی‌اش طی دو هفته گذشته اظهار کرد: دو هفته پیش آقای ربیعی برای انجام فرایند ثبت‌نام  کارت ملی هوشمند به ساختمان سازمان ثبت احوال کشور مراجعه کرد و در واقع مراحل اولیه اعم از اسکن انگشت و تصویربرداری از سخنگوی دولت انجام شد.

وی تصریح کرد: در ادامه از سخنگوی دولت درخواست شناسنامه شد تا اقدامات بعدی اعم از اسکن شناسنامه و سایر امور انجام شود که ربیعی پاسخ داد شناسنامه همراه ندارد و در نهایت قرار بر این شد که شناسنامه خود را برای انجام فرایندهای بعدی به سازمان ثبت احوال ارسال کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: صدور کارت ملی هوشمند برای تمام افراد جامعه مستلزم ارائه شناسنامه برای اسکن و احراز هویت از پایگاه اطلاعات جمعیت کشور و رفع مغایرت احتمالی بر اساس قوانین و مقررات است و در واقع این سازمان بدون اخذ شناسنامه نمی‌تواند اقدام به صدور کارت ملی هوشمند برای افراد کند.

وی در پایان گفت: هم اکنون نیز آقای ربیعی می‌تواند با ارائه شناسنامه نسبت به تکمیل فرایند کارت ملی‌ هوشمند خود اقدام کند در غیر این صورت امکان صدور کارت ملی هوشمند میسر نیست.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *