جزئیات جدید از فساد اقتصادی در پتروشیمی شیراز / پای ‌پتروشیمی‌های دیگر به پرونده باز شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم ++ فارسی فان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ‌روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز در پی انتشار اخبار حاکی از وقوع فساد اقتصادی در شرکت پتروشیمی شیراز ودستگیری 14 نفر از کارکنان و دلالان کودشیمیایی در منطقه مرودشت‌ اطلاعیه‌ای صادر کرد‌.

در این اطلاعیه آمده است: شناسایی و کشف شبکه فساد اقتصادی در منطقه به‌درخواست و هماهنگی کامل با این شرکت و دستور مقام محترم قضایی و توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام پذیرفته است.

باند کشف‌شده با اخلال و فساد در توزیع انواع کودهای شیمیایی به‌صورت گسترده فعالیت داشته و شامل افراد متعددی از بخش‌های مختلف فعال در حوزه توزیع کودهای کشاورزی منطقه و 6 نفر از کارکنان رده‌پایین پتروشیمی شیراز بوده که اقدام به سرقت از این شرکت کرده‌اند‌.

قابل ذکر است که کودهای مکشوفه تنها متعلق به شرکت پتروشیمی شیراز نبوده و کودهای تولیدی مربوط به سایر شرکت‌های تولید‌کننده کودهای شیمیایی نیز بوده است‌.

ضمن تشکر از دستگاه محترم قضایی و سربازان گمنام امام زمان(عج) شرکت پتروشیمی شیراز درخواست رسیدگی کامل به موضوع سرقت مذکور جهت احقاق حقوق خود و همچنین برخورد قاطع با عاملین این فساد اقتصادی از هر طبقه را دارد.

به‌عنوان راهکار مناسب جهت مبارزه با این گونه فسادهای اقتصادی و پیشگیری می‌بایستی از طریق حذف پتانسیل‌های فساد اقدام شود که درخصوص کودهای شیمیایی تکلیف پتروشیمی‌ها به فروش کود اوره یارانه‌ای با قیمت 6125 ریال در هرکیلو در مقابل قیمت واقعی بورسی این کالا که در محدوده 20000 ریال در هر کیلوگرم است همواره این جذابیت را در افراد خاطی جهت این‌گونه سوء‌استفاده ایجاد می‌کند و راهکار مؤثر، تمکین وزارت جهاد کشاورزی به رأی دیوان عدالت اداری در خصوص خرید کود اوره با قیمت ارائه‌شده در بورس است.

انتهای پیام/ش+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *